صفحه اصلی / فناوری ، تکنولوژی و دیجیتال / خودرو / رشد ۹۹٫۳ درصدی فروش مک لارن در ۲۰۱۶
رشد 99.3 درصدی فروش مک لارن در 2016
رشد 99.3 درصدی فروش مک لارن در 2016

رشد ۹۹٫۳ درصدی فروش مک لارن در ۲۰۱۶

رشد ۹۹٫۳ درصدی فروش مک لارن در ۲۰۱۶، سال ۲۰۱۶ میلادی برای شرکت مک لارن سال بسیار خوبی بود چرا که این شرکت خودروساز توانست به فروش دوبرابر خودرو دست پیدا کند.

مک لارن توانست در سال ۲۰۱۶ به فروش ۳۲۸۶ دستگاه خودرو دست پیدا کند که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ با فروش ۱۶۵۴ دستگاه خودرو  رشدی ۹۹٫۳ درصدی داشته که میتوان گفت به فروش دوبرابر دست پیدا کرده است

mclaren-milestone-car

مک‌لارن تا چند سال پیش تنها یک محصول بنام MP4 12C را تولید می‌کرد اما این شرکت بریتانیایی تصمیم گرفت با گسترش طیف محصولات خود، فروشش را افزایش دهد. برای این کار در اولین قدم سوپراسپرت جدید ۶۵۰S معرفی شد (غیر از هایپراسپرت تولید محدود P1) و سپس به دنبال آن مدل کوچک‌تر و ارزان‌تر ۵۷۰S به بازار آمد. این مدل که در دو نسخهٔ ۵۷۰S و ۵۷۰GT عرضه می‌شود در اولین سال تولید توانست به فروش ۲۰۳۱ دستگاه دست پیدا کند.

mclaren-675lt-2016-03

مدیرعامل شرکت خودروسازی مک‌لارن «Mike Flewitt» دراین‌باره می‌گوید:

«ما در اوایل سال ۲۰۱۶ با توجه به معرفی سری اسپرت خود، رشد قابل‌توجهی را در فروش شرکت پیش‌بینی می‌کردیم اما فروش محصولات مک‌لارن حتی از خوش‌بینانه‌ترین انتظارات ما هم پیشی گرفت. همچنین ما به میزان قابل‌توجهی برای آینده نیز سرمایه‌گذاری کرده‌ایم».

mclaren-570s-2016-04

ازلحاظ جغرافیایی، آمریکای شمالی همچنان به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار فروش مک‌لارن باقی‌مانده است به‌گونه‌ای که این شرکت در سال ۲۰۱۶ در این منطقه ۱۱۳۹ دستگاه خودرو به فروش رسانده است که رشدی ۱۰۶ درصدی را نشان می‌دهد. این در حالی است که در آن‌سوی اقیانوس اطلس یعنی در اروپا هم مک‌لارن طی سال ۲۰۱۶ موفق به فروش ۹۶۶ دستگاه خودرو شده است که ۱۵۳ درصد نسبت به سال ۲۰۱۵ افزایش داشته است.

mclaren-675lt-2017-spider-2

چین نیز یک بازار به‌سرعت روبه رشد برای مک‌لارن محسوب می‌شود به‌نحوی‌که سازندهٔ بریتانیایی سال گذشته در این کشور ۲۲۸ دستگاه اتومبیل به فروش رسانده است. این در حالی است که فروش مک‌لارن در منطقهٔ آسیا و اقیانوسیه هم ۹۰ درصد رشد داشته است. همچنین افزایش فروش ۶۹ درصدی این شرکت در خاورمیانه، آفریقای مرکزی و آمریکایی جنوبی هم قابل‌توجه است.

درباره قاسم کریمی

این مطالب را نیز ببینید!

لامبورگینی اوروس بیش از 600 اسب بخار قدرت خواهد داشت

لامبورگینی اوروس بیش از ۶۰۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت

لامبورگینی اوروس بیش از ۶۰۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت ، همواره گفته‌ها و گزارشات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *