صفحه اصلی / اخبار حوزه ی سلامت / درصد بالای ازمایش های غیرضروری ازمایشگاه ها
درصد بالای ازمایش های غیرضروری ازمایشگاه ها.
درصد بالای ازمایش های غیرضروری ازمایشگاه ها.

درصد بالای ازمایش های غیرضروری ازمایشگاه ها

درصد بالای ازمایش های غیرضروری ازمایشگاه ها.بیشتر ازمایش هایی که توسط پزشکان تجویز می شوند غیرضروری بوده وهزینه های بالایی رابرجای می گذارد.

ناصر کمالیان در همایش یکروزه الگوی کارآمد آموزشی طب آزمایشگاه در سالن کتابخانه ملی ایران افزود: چنانچه آزمایش های غیرضروری در کشور به حداقل برسد شاهد صرفه جویی بالایی در هزینه ها و کاهش مخارج آزمایشگاهی خواهیم بود.

وی اظهار کرد: براساس آمار اعلام شده در اردیبهشت ماه سال جاری در آزمایشگاه های 8 بیمارستان دانشکده های پزشکی تهران 600 هزار نمونه آزمایش شده که بررسی برروی جواب آزمایش ها نشان داد که حدود 20 تا 30 درصد آنها برای تشخیص بیماری بوده است.

رییس انجمن علمی آسیب شناسی ایران به اجرای طرح تحول سلامت در کشور اشاره کرد و گفت: این طرح برای ارتقا سطح سلامت و بهداشت است و برای کمک به تحول و اقتصاد سلامت باید تلاش کنیم که از ابزارهای علمی و مهارت های تشخیصی مناسب بهره بگیریم .

کمالیان، حفظ انسجام ، تلاش برای رفع نیازهای این حوزه، بالابردن سطح علمی و ارتقا کیفیت آموزشی و درمانی را از مهمترین وظائف این انجمن یرشمرد و گفت: تمام تلاش برای تحقق این موضوعات صورت می گیرد.

رئیس انجمن علمی آسیب شناسی ایران به برخورد مناسب به مراجعان به آزمایشگاه ها تاکید کرد و گفت: به مراجعان نباید به چشم مشتری نگاه شود بلکه باید خدمات مطلوب به آنها ارائه شود.

وی بر لزوم رعایت اصول اخلاق پزشکی و عدالت در این حوزه تاکید کرد و گفت: با ارائه خدمات مناسب، پزشکان معالج را در تشخیص صحیح درمان کمک و یاری رسانیم .

همایش یکروزه الگوی کارآمد آموزشی طب آزمایشگاه با حوزه جمعی از فعالان این حوزه در سالن همایش های کتابخانه ملی برگزار و جمعی از آنها مشکلات و راه کارهای لازم برای رفع آنها را بیان کردند.

منبع : ایرنا

درباره علی نعمتی

این مطالب را نیز ببینید!

علت برگ‌ریزان زودهنگام درختان پایتخت

به گزارش دویماج و به نقل از سلامت نیوز ، سلامت نیوز:امسال نیز مانند چند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی